Дайвінг

Дайвінг

З кожним роком усе більше українців захоплюється дайвінгом. Більшість з наших туристів робить перші кроки у вивченні підводного світу під час відпочинку в Єгипті. Однак з часом горизонти розширюються, і хочеться пізнавати нові дивовижні місця.

Спеціально для вас ми підготували ТОП-5 найкращих місць для дайвінгу у світі - вибирайте і подорожуйте разом з .

Великий бар'єрний риф, Австралія

Дивовижної краси рифи тягнуться більш ніж на 1500 кілометрів уздовж австралійського північного узбережжя. Це справжня краса, яку можна побачити навіть з космосу. Втім, краще дивитися на Великий бар'єрний риф не з висоти. Сотні видів дивовижних риб, десятки загадкових затонулих кораблів - заради цього дайвери з усього світу готові долати тисячі кілометрів.

Тут звична річ побачити таких рідкісних мешканців підводного світу як риба-метелик, губан, риба-клоун, скалозуб, риба-папуга, морська собачка, їжак-риба, кардинал і навіть... риба-муха. Найкращі місця для дайвінгу на великому бар'єрному рифі: риф Оспрей, Собор, Маяк Боммі. Відвідати риф найкраще в сухий сезон із червня по серпень. З листопада по травень можна нарватися на медуз, але живуть вони все ж таки ближче до материка.

Теркс і Кайкос, Карибські острови

Ці групи островів дуже різні, однак дайвінг тут по-своєму унікальний. Острови Кайкос знаходяться на величезному піщаному плато. Вони ідеально підходять для дайверів-початківців або, як кажуть, випадкових туристів. Острови Теркс розташовані східніше. Це місце на думку справжніх любителів занурення найкрасивіше і наймальовничіше. На човнах тут можна доплисти до величезного океанського жолобу. Тут дайвери мають можливість зануриться уздовж прямовисних стін. У цих місцях часто можна зустріти дельфінів, акул і мант.

Дуже цікаво, що майже всі рифи розташовані дуже близько до побережжя, тому заглибитися в морську казку легко. А найкращі місця для цього: Великий Турок, Селений Риф, Благодатна затока, Західний Кайкос. Займатися дайвінгом тут можна цілий рік, але ось здивувати горбатих китів лише з грудня по березень.

Андаманське узбережжі, Таїланд

Попри руйнівне цунамі, що обрушилося на Андаманське узбережжя 2004 року, це місце залишається одним з найкращих для дайвінгу. Підводний світ тих же Сіміліанських островів неповторний. Тут є рифи різноманітних кольорів, м'які і жорсткі корали, а також рідкісні морські мешканці - блакитні скати і манти. А якщо вам дуже пощастить, то ви побачите найбільшу рибу - китову акулу. Вона, як правило, дуже любить аквалангістів, а найсміливіші навіть можуть торкнутися її. Що важливо для дайверів - видимість води на Сіміліанських островах близько 20-30 метрів, а в сезон часом досягає 50 метрів.

Найсприятливіший дайвінг на Андаманському узбережжі з листопада по квітень. Бажано уникати сезону дощів.

Великий острів, Гаваї

Через ізольованість Гавайських островів, тут не так багато риб, як, наприклад, на Фіджі або Карибах. Зате в морських глибинах можна зустріти таких мешканців, яких не побачите більше ніде у світі. Наприклад, рибу зі складною назвою Хумухумунукунукуапуаа. Серед місцевих жителів навіть побутує повір'я, що якщо вам пощастить побачити цей символ острова, ви будете надзвичайно щасливими.

На Великому острові також обов'язково спробуйте нічний дайвінг із мантами. А на найближчому Ланаї займіться дослідженням підводних печер, що світяться. Якщо приїдете сюди з грудня по квітень, зможете навіть почути горбатих китів. Гавайська вода вам найбільше сподобається влітку, оскільки тоді вона дуже м'яка і спокійна. Обов'язково відвідати потрібно: Собори на Ланаї, Село Манти (Великий острів), Кратер Молокини (Мауї), Бухту акул (Оаху).

Блакитна діра, Єгипет

Ну, а якщо ваш рівень у дайвінгу вже значно виріс, то можете ризикнути і спробувати підкорити горезвісну "Блакитну діру" в Єгипті. Це підводна лагуна завглибшки кілька сотень метрів, яку називають найнебезпечнішим у світі місцем для занурень. Утім, традиційний маршрут для любителів не вимагає занурень глибше, ніж на 20-30 метрів. А при виході тут є зручний дерев'яний місток. Використовуйте послуги інструктора, щоб зробити дайвінг безпечним і незабутнім.

Відвідайте також Дахаб, Хургаду, Шарм-ель-Шейх і Сафагу, Ель Міную і національний парк Мухаммеда. Ідеальний клімат Єгипту дозволяє займатися дайвінгом у будь-яку пору року.